Důležité znalosti

Aktualizováno 31.8. 2019

Abychom dosáhli bezkrizového vývoje naší společnosti, musíme znát podstatu řízení. Informace jsou základ všeho. Každý by měl ve svém vlastním zájmu přemýšlet o světě kolem sebe. Předkládáme Vám několik zajímavých zdrojů k zamyšlení. Hlavně to neberte jako svatou pravdu, naopak vše kriticky posuďte a udělejte si obrázek.


Šest zobecněných prostředků řízení

Aby člověk pochopil, co se tady skutečně děje, je potřeba zamyslet se nad dlouhodobými společenskými procesy. Ten, kdo řídí, nebo vede válku, má široké spektrum nástrojů, které může použít. Některé jsou rychlé, ale z dlouhodobého hlediska nákladné a málo efektivní - např. vojenská invaze. Jiné jsou náročnější, ale zato výnosnější - třeba ekonomická kolonizace státu.

Vůči společnosti funguje zavedení určité ideologie, která má negativní dopad na její vývoj a pomáhá řídícímu subjektu dosáhnout vytyčeného cíle. Tak jako tak, kombinace různých priorit řízení dává nevídané možnosti, jak hýbat společností - viz. video.

Šest zobecněných prostředků řízení - video

Analytika Valerije Pjakina

Každý týden v Rusku vychází analytický pořad Otázka-Odpověď V.V. Pjakina. Pjakinova tvorba je příkladem vynikající práce s informacemi - a to pouze z otevřených zdrojů! Samozřejmě je k tomu třeba znát zákonitosti (metodologii) politiky a řízení společnosti. Také tomu se Pjakin ve svých pořadech věnuje. Nezapomeňte však, že Pjakin je Rus, a tudíž samozřejmě hájí Rusko a ruské zájmy. I přesto - anebo právě proto - je dobré ho sledovat. Každopádně je třeba velmi dobře přemýšlet o tom, co říká, abyste vnikli do podstaty děje.

Pjakin ve svých pořadech rozhodně nešetří mnohé politiky - jako Medveděva - ani jiné vyšší úředníky. Věnuje se samozřejmě také okolnímu světu, za důkaz úspěšnosti a kvality jeho analýz můžeme považovat jmenování Borise Johnsona britským premiérem - které Pjakin předpověděl už ve chvíli, kdy Johnson rezignoval z postu ministra zahraničí (viz. video níže).

Před prezidentskými volbami v USA zase s jistotou tvrdil, že vyhraje Donald Trump.

Otázka-Odpověď V.V. Pjakina ze dne 29.7. 2018 - video

Otázka-Odpověď V.V. Pjakina s českými titulky vychází každý týden na YouTube kanále Irena Aneri . Celý pořad jako text můžete najít na www.leva-net.webnode.cz .